Datum kreiranja: 12.02.2014.

• Datum rođenja: 07.12.1982
  • Mesto rođenja: Beograd

• Fakultet: Tehnički fakultet "Mihajlo Pupin", Zrenjanin
  • Odsek / Grupa / Smer: Diplomirani tekstilni inženjer za dizajn i projektovanje tekstila i odeće
  • Godina diplomiranja: 2010

Jovan Stepanovic, Dragan Stojiljkovic, Dragan Djordjic, Dusan Trajkovic, Мodeling of elongation of nonwoven geotextile materials, Industria textila, 2014.,

Dusan Trajkovic, Jovan Stepanovic, Dragan Stojiljkovic, Dragan Djordjic, The prediction of elastic limit of nonwoven geotextiles made of virgin and recycled polyester fibers, Tekstil Ve Konfeksiyon, No 3., 2015., 229-235

Jovan Stepanovic, Dusan Trajkovic, Dragan Stojiljkovic, Dragan Djordjic, Predicting the Behavior of Nonwoven Geotextile Materials Made of Polyester and Polypropylene Fibers, Textile Research Journal. Vol.86(13), 2016. 1385-1397.

Dušan Trajković, Jovan Stepanović, Dragan Stojiljković, Dragan Đorđić, Predicting the Behavior of Needled Geotextile Materials Made of Recycled Polyester Fibers in the Region of Elastic Deformations, , Indian Journal of Fibre & Textile Research, No., 2016.

Danijela Barbulov-Popov, Dragan Đorđić, Nebojša Kaplanović, Slavica Bulj, Analiza promene jačine konca u procesu šivenja, Tekstil i praksa, No 1, 2010., 16 –21 .

Ivan Radovanović, Viktorija Stanković, Slađana Jovanović-Aleksić, Slavica Bulj, Valentina Radivojević, Dragan Đorđić: Analiza karakteristika PES filamentnih pređa za pletenje, Tekstil i praksa, No. 1, 2010., 11-14.

Dragan Đorđić, Jovan Stepanović, Dušan Trajković, The analysis of the puncture strength of nonwoven geotextile materials made from polyester and polypropylene fibres, Advanced technologies, 5(1), 2016, 87-91

Dragan Đorđić, The Analysis of usage characteristics of cotton socks, Book of proceedings: 3rd scientific-professional conference Textile science and economy, Zrenjanin, Serbia, November 10-11, 2011., (314-320)

Mirjana Reljić, Dragan Đorđić, Vasilije Petrović, The influence of physical-mechanical characteristics of fabrics for garment that is used for special usage on the values of ressistance to water vapour, Book of proceedings: 3rd scientific-professional conference Textile science and economy, Zrenjanin, Serbia, November 10-11, 2011., (304-313)

Dragan Đorđić, Mirjana Reljić, Vasilije Petrović, Usability characteristics analysis of men’s socks made of cotton/polyamide mixture, Book of proceedings: 4th international scientific-professional conference Textile science and economy IV, Zrenjanin, Serbia, November 6-7, 2012., (122-132)

Jovan Stepanović, Dragan Đorđić, Dušan Trajković, Ivana Skoko, Analysis of deformation characteristics of nonwoven geotextile materials made of pes fibers for road construction, 5th Texteh international conference Bucharest, Romania, October 18-19, 2012., (57-64)

Jovan Stepanovic, Dragan Radivojevic, Dušan Trajkovic, Vasilije Petrovic, Dragan Djordjic, Analysis of defrormation characteristics of nonwoven geotextiles pes material of fibre, 10th conference of chemists, technologists and environmentalists of Republic of Srpska, 15-16. 11.2013., Proceedings,421- 428

Jovan Stepanovic, Dragan Stojiljkovic, Dragan Djordjic, Dusan Trajkovic, Tatjana Sarac, Predicting the behavior of non-woven geotextile materials of polypropylene fibers during exploitation, International scientific conference, Gabrovo, 21 – 22. 11. 2014, Proceedings, 223-228 .

Dragan Stojiljković, Jovan Stepanović, Dragan Đorđić, Dušan Trajković , Modelovanje istezanja netkanih geotekstilnih materijala, X simpozijum "Savremene tehnologije i privredni razvoj", Leskovac, 2013.,  Zbornik izvoda radova   192.

Jovan Stepanović, Dragan Đorđić, Miodrag Stamenković, Dušan Trajković , Analiza mehaničkih karakteristika netkanih geotekstilnih materijala,  X simpozijum "Savremene tehnologije i privredni razvoj", Leskovac, 2013., Zbornik izvoda radova, 193.

J. Stepanovic, D. Stojiljkovic, D. Trajkovic, Nataša Radmanovac, D. Đorđić, Analiza ponašanja iglanih geotekstila u zoni elasticnih deformacija, XI simpozijum "Savremene tehnologije i privredni razvoj", Leskovac,  Zbornik izvoda radova, 2015., 165.

• Tehnička rešenja:

Određivanje granice elastičnosti iglanih netkanih geotekstila od regularnih i recikliranih poliestarskih vlakana, Projekat: Razvoj novih i unapređenje postojećih postupaka proizvodnje tehničkih tekstilnih materijala, Tehnološki razvoj, MPNTR R. Srbije, Tehnološki fakultet 2015.

Poslednji put izmenjeno nedelja, 04 septembar 2016 16:14