Datum kreiranja: 25.05.2016.

Mirjana Mirić

• Datum rođenja: 26.10.1981.
  • Mesto rođenja: Kragujevac

• Fakultet: Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu
  • Odsek / Grupa / Smer: Opšta lingvistika
  • Godina diplomiranja: 2005.

Мирић, М. 2015. Улога фокуса у интерпретацији скаларних импликатура. У штампи у Арсенијевић, Б. и С. Халупка-Решетар (ур.) Српски језик у савременој лингвистичкој теорији, 257-278. Ниш: Филозофски факултет Универзитета у Нишу.

Mirić, M. 2013. Jezik i vreme. U: M. Ćirković et al. Petničke sveske 71. Exploratorium: Vreme. Valjevo: Istraživačka stanica Petnica, str 79–88.

Mandić, M. 2011. Turn-taking at the age of one: a longitudinal case study. In: A. Baucal, F. Arcidiacono, N. Buđevac (eds.) Studying interaction in different contexts: A qualitative view. Belgrade: Institute of Psychology, Belgrade, pp. 187–231.

Mirić, M. Arsenijević, B. 2014. The role of partitive construction in generating scalar implicatures. In: J. Emonds, M. Janebova (eds.) Language Use and Linguistics Structure, Proceedings of the Olomouc Linguistic Colloquium 2013, Olomouc Modern Language Series Vol.3, Palacky University Olomouc, pp. 229-238.

Mandić, M. 2013. Agreement morphology in early Serbian. In: B. Surányi (ed.) Proceedings of the Second Central European Conference in Linguistics for Postgraduate Students. Budapest: Pázmány Péter Catholic University, pp. 139–166.

Mandić, M. 2011. The extension of meaning of temporal adverbs in Serbian-speaking children aged 1;6 to 4;0. In: M. Brdar, M. Omazić, V. Pavičić Takač, T. Gradečak-Erdeljić, G. Buljan (eds.) Space and Time in Language. Frankfurt am Main: Peter Lang GmbH, pp. 297–312.

Mandić, M. 2008. Five- and six-year-old children’s autobiographical discourse: the analysis of the use of proper names and deictic terms. Balkanistic Forum 1-2, pp. 308–318.

Mirić, M. Arsenijević, B. 2013. Uloga fokusa i partitivnosti u izvođenju skalarnih implikatura. Zbornik radova sa XIX naučnog skupa Empirijska istraživanja u psihologiji. Beograd: Filozofski fakultet, str. 43–48.

Mandić, M. 2007. Zamena jezika: analiza jezičkih sposobnosti jednog romskog deteta. U: Lj. Tadić, G. Bašić (ur.) Društvene nauke o Romima u Srbiji. Beograd: Srpska akademija nauka i umetnosti, Naučni skupovi Knjiga CXIX, Odeljenje društvenih nauka SANU knj. 29, str. 221–240.

Poslednji put izmenjeno utorak, 21 jun 2016 11:47