Datum kreiranja: 11.04.2017.

Danijela Zoran Petrović

• Datum rođenja: 18. 10. 1976.
  • Mesto rođenja: Leskovac

• Fakultet: Filološki fakultet, Univerzitet u Prištini
  • Odsek / Grupa / Smer: Srpska književnost i jezik
  • Godina diplomiranja: 2002.

Данијела Петровић: ''Један аспект критичке делатности Ролана Барта: пут од структурализма ка постструктурализму'' Баштина, Приштина – Лепосавић, 2012, св. 33, 103-120.

Данијела Петровић, Наташа Милошевић: ''Изгубљена домовина у Канадској трилогији Давида Албахарија'' Движение и пространство в словянските езици, литератури и култури, Сборник с доклади от Дванадесетите международни славистички четения, 2015, том II, Литературознание и фолклористика, Университетско издавателство ''Св. Климент Охридски'', София, 238-245.

Данијела Петровић: ''Други језик – проблем матерњег језика у романима Давида Албахарија'' Савремена проучавања језика и књижевности, Зборник радова са V научног скупа младих филолога Србије, Филолошко-уметнички факултет у Крагујевцу, Крагујевац, 2014, књ. 2, 209-220.

Poslednji put izmenjeno četvrtak, 25 maj 2017 14:21