Datum kreiranja: 30.12.2013.

Jelena Kitić

• Datum rođenja: 22. 1. 1975.
  • Mesto rođenja: Ниш

• Fakultet: ФЛУ Београд
  • Odsek / Grupa / Smer: Сликарство
  • Godina diplomiranja: дипломирала 2000. магистрирала 2006.

Из фонда Галерије савремене ликовне уметности Ниш поводом 40 година постојања, колективна изложба, Галерија Синагога, Народни музеј, Ниш, 2010.

Изложба наставника и сарадника Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, Галерија Факултета ликовних уметности, Универзитета Свети Кирил и Методиј, Велико Трново, Бугарска, 2008.

Ликовна колонија Сићево избор дела 2003-2007, колективна изложба, Галерија Чедомир Крстић, Пирот, 2007.

Ликовна колонија Сићево 2007, колективна изложба, Павиљон у Тврђави, ГСЛУ Ниш, 2007.

8. међународни бијенале уметности минијатуре, колективна изложба, Модерна галерија Културног центра, Горњи Милановац, 2006.

Изложба радова професора Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, Хол Народног позоришта у Нишу

Изложба наставника и сарадника Одсека за ликовне и Одсека за примењене уметности Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, Галерија Центра за културу и уметност, Алексинац

ХVII Пролећни анале, колективна изложба, Ликовни салон Дома културе Чачак, Чачак, 2013.

Изложба поводом обележавања десет година рада Факултета уметности Универзитета у Нишу, колективна изложба, Галерија Србија, ГСЛУ, Ниш

Нишки цртеж 2012 – Идентитети, колективна изложба, Галерија Србија и Павиљон у Тврђави, ГСЛУ Ниш, 2012.

Оглед, самостална изложба, Продајна галерија „Београд“, Београд, 2010.

Нишки цртеж 2010 – нови медији, колективна изложба, Галерија Србија, ГСЛУ Ниш. 2010.

Новогодишња продајна изложба, колективна изложба, Павиљон у Тврђави, ГСЛУ, Ниш, 2009.

Нишки цртеж 2009 – Комуникација, колективна изложба, Галерија Србија, ГСЛУ, Ниш, 2009.

Слике, Галерија Божа Илић, самостална изложба, Прокупље, 2009.

Изложба слика и цртежа наставника и сарадника одсека за ликовне уметности, Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, хол и Медиа центар Универзитета у Нишу, Ниш, 2009.

Јелена Китић: Оглед / Стеван Китић: Демонографија, самостална изложба, Галерија Чедомир Крстић, Пирот, 2009.

Изложба цртежа наставника и сарадника одсека за ликовне уметности, Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, Сала Факултета уметности, Ниш, 2009.

Изложба наставника и сарадника Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, Павиљон у Тврђави, ГСЛУ, Ниш, 2008.

Изложба наставника и сарадника Одсека за ликовне уметности, Факултета уметности, Универзитета у Нишу, колективна изложба, Градска галерија Димитровград, Галерија Чедомир Крстић, Пирот, 2008.

Изложба наставника и сарадника Одсека за ликовне уметности, Факултета уметности, Универзитета у Нишу, колективна изложба, Сала Факултета уметности, Ниш, 2007.

Пет година Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, Галерија Србија, ГСЛУ Ниш, 2007.

Мера човека, самостална изложба, Павиљон у Тврђави, ГСЛУ Ниш, 2007.

Мера човека, самостална изложба, V.I.P. Art Galerija, СКЦ Београд, 2006.

Изложба наставника и сарадника Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, Галерија Центра за културу и уметност, Алексинац, 2005.

Изложба наставника и сарадника Факултета уметности у Нишу, колективна изложба, Хол Универзитета у Нишу, Ниш, 2005.

Мозаици студената ФЛУ у Београду по избору Ђуре Радловића, колективна изложба, Галерија Дома културе Студентски град, Нови Београд, 2002.

Портрет кроз време, колективна изложба, Галерија Народног Универзитета Браћа Стаменковић, Београд, 2001.

Мајска изложба графике Београдског круга, колективна изложба, Галерија Графичког колектива, Београд, 2002.

Портрет кроз време, колективна изложба, Галерија Народног Универзитета Браћа Стаменковић, Београд, 1999.

Бијенале југословенског студентског цртежа, колективна изложба, Галерија Дома културе Студентски град, Нови Београд, 1999.

Poslednji put izmenjeno ponedeljak, 30 decembar 2013 23:13