Ukoliko želite, kartone naučnog osoblja ovog fakulteta možete da pogledate i na sajtu Prirodno - matematičkog fakulteta

Datum kreiranja: 26.05.2021.

Maja Jovanović

• Datum rođenja: 27.3.1992.

• Fakultet: Prirodno - matematički fakultet
  • Odsek / Grupa / Smer: Ekologija i zaštita prirode
  • Godina diplomiranja: 2017

1. Ranđelović V., Zlatković B., Jušković M., Mitić Z., Jenačković D., Raca I., Jovanović M., Stojanović J. 2019: One botanical day on Stara Planina Mt.- Plant Identification Handbook. Institute for Nature Conservation of Serbia and Faculty of Science and Mathematics, University of Niš.

1. Jovanović M., Lakušić D., Gussev Ch., Lazarević P., Zlatković B. 2019: Morphological variability of endemic Sempervivum ciliosum subsp. ciliosum (Crassulaceae) from the Balkan Peninsula, Biologica Nyssana, 10 (2): 113-123.

2. Zlatković B., Jovanović M., Stojiljković B., Krstić J., Stojanović M., Stojanović S., Zdravković J., Lakušić D. 2019: Morphological traits of Sedum album sensu stricto (Crassulaceae): variability patterns across the Balkan Peninsula, Biologia Serbica, 41 (1): 3-12.

1. Jovanović M., Lakušić D., Gussev C., Lazarević P., Zlatković B. 2020: Morphological variability of follicle and seed traits in yellow-flowered Sempervivum (Crassulaceae) species from the Balkan Peninsula. IV Symposium of biologists and ecologists of Republic of Srpska, Book of abstracts, Banja Luka, Republic of Srpska, 23.

2. Jovanović M., Lakušić D., Gussev Ch., Lazarević P., Zlatković B. 2019: Sempervivum ciliosum sensu lato: morphological variability and possibility of differentiation. 13th Symposium on the Flora of Southeastern Serbia and Neighbouring Regions, Book of abstracts, Stara planina Mt., Serbia, 40-41.

3. Stojiljković B., Jovanović M., Cvetković A., Mitić Z., Lakušić D., Zlatković B. 2019: Red flowered Sempervivum species from the central Balkans: morphological variability and differentiation. 13th Symposium on the Flora of Southeastern Serbia and Neighbouring Regions, Book of abstracts, Stara planina Mt., Serbia, 40-41.

4. Jovanović M., Lakušić D., Lakušić B., Zlatković B. 2018: Taxonomy of yellow-flowered Sempervivum species in Balkan Peninsula: insight based on evidence on leaf epidermal structures. 7th Balkan Botanical Congress, Book of abstracts, Novi Sad, Serbia, 53.

Poslednji put izmenjeno sreda, 26 maj 2021 17:19